Strona główna / Wydarzenia » Bilet przez telefon komórkowy
Wydarzenia
2014-01-21 / Bilet przez telefon komórkowy

Od dnia 27 stycznia 2014 r. KLA Sp. z o. o. rozszerzają ofertę sprzedaży o możliwość zakupu biletu za pomocą telefonu komórkowego. Firma moBILET przygotowała specjalną aplikację na telefon komórkowy, która teraz będzie dostępna również dla pasażerów Kaliskich Linii Autobusowych.

 


Za pomocą aplikacji moBILETU można kupić bilety jednorazowe - normalne i ulgowe oraz bilety specjalne czyli bilet rodzinny i weekendowy. Usługa moBILET jest dostępna we wszystkich sieciach komórkowych, niezależnie od operatora, zarówno dla umów abonenckich jak i w telefonach na kartę.
Aby zakupić bilety przez komórkę, należy zarejestrować się w systemie moBILET przez internet na stronie: www.m.mobilet.pl lub wysłać sms o treści „mobilet” (koszt 0,50 zł netto) na numer 7055. Otrzymujemy dwa sms-y zwrotne: pierwszy z loginem i hasłem, drugi z linkiem do pobrania darmowej aplikacji moBILET.
Następnie należy zainstalować w telefonie komórkowym aplikację i zasilić swoje elektroniczne konto dowolną kwotą, np. 10,00 zł. Operację rejestracji trzeba przeprowadzić przed skorzystaniem z przejazdu autobusem komunikacji miejskiej.
Doładowania konta można dokonać na stronie moBiLETU (poprzez przelew bankowy).
 
Wsiadając do autobusu, należy niezwłocznie uruchomić aplikację w telefonie komórkowym i wybrać odpowiedni bilet z wyświetlanej w telefonie listy, a następnie go skasować. W trakcie kontroli pasażer okazuje kontrolerowi bilet wyświetlany na ekranie telefonu komórkowego, zawierający m.in. datę, godzinę i nr linii.

Co ważne, przejazdy opłacane przez telefon komórkowy są tańsze od przejazdów opłacanych biletem papierowym zakupionym w kiosku lub u kierowcy autobusu.

Przypominamy również, że za pomocą tej samej aplikacji dostarczanej przez moBILET można od ubiegłego roku dokonywać opłaty w kaliskiej strefie płatnego parkowania. Oznacza to, że z tego samego konta można dokonać zarówno opłaty za przejazd komunikacją miejską jaki i za parkowanie. Z tego samego konta można opłacać także przejazdy w innych miastach, których lista jest dostępna po zainstalowaniu aplikacji na telefonie.

Czytaj więcej - na stronie