Strona główna / Wydarzenia
Wydarzenia
Dłuższa obsługa Kaliskiej Karty Mieszkańca
2018-09-12

Informujemy, że od dnia 17 września br. punkt obsługujący Mieszkańców składających wnioski o  Kaliską Kartę Mieszkańca zlokalizowany przy ul. Podmiejskiej 2A (Dworzec PKS), w każdy poniedziałek czynny będzie w wydłużonych godzinach pracy t.j. od godziny 7.00 do 17.00.

Ogłoszenie o przetargu
2018-08-28

Informujemy, iż zostało wszczęte postepowanie przetargowe, którego przedmiotem jest:

 „Rozbiórka budynków socjalnego i magazynowego oraz utwardzenie terenu wraz z wykonaniem ogrodzenia na terenie nieruchomości położonej przy ulicy Wrocławskiej 30-38 w Kaliszu”.

 Szczegóły na stronie  http://www.bip.kla.com.pl

Nowe autobusy do przewozu dzieci w KLA
2018-08-07

Kaliskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. na zlecenie Urzędu Miasta, świadczą usługę dowozu dzieci niepełnosprawnych do kaliskich szkół oraz Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego „Tęcza” na Wolicy.

Dla zrealizowania usługi i zapewnienia dzieciom maksimum bezpieczeństwa podczas podróży, KLA dokonały zakupu dwóch specjalnych samochodów. Są to autobusy Volkswagen Crafter z 2013 roku, umożliwiające przewóz 20 osób, wyposażone w rampę do wjazdu dla wózków inwalidzkich oraz w siedzenia z pasami bezpieczeństwa, umożliwiającymi przypięcie fotelików do przewozu dzieci.

 

Nowych 11 szt. autobusów marki Man na ulicach Kalisza
2018-08-07

W dniu 27 lipca 2018 roku na teren naszej zajezdni dotarło 11 sztuk autobusów hybrydowych zakupionych przez Miasto Kalisz w ramach projektu: „Rozwój systemu komunikacji publicznej Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej wraz z modernizacja oświetlenia ulicznego – Miasto Kalisz”.

Projekt finansowany jest z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W zakres projektu wchodzi budowa węzła przesiadkowego w rejonie dworców kolejowego i autobusowego, wyposażenie przystanków w biletomaty i tablice informacji pasażerskiej, modernizacja oświetlenia ulicznego oraz zakup 11 sztuk autobusów. Najlepszą ofertę na dostawę autobusów, na kwotę 19.187.434 zł brutto (cena jednostkowa 1.418.000 zł netto) złożyła firma MAN TRUCK & BUS POLSKA Sp. z o.o.

 

Ogłoszenie o przetargu
2018-07-27

Informujemy, iż zostało wszczęte postepowanie przetargowe, którego przedmiotem jest:

„Rozbiórka budynków socjalnego i magazynowego, remont i nowa elewacja budynku trafostacji oraz utwardzenie terenu i wykonanie ogrodzenia na terenie nieruchomości położonej przy ulicy Wrocławskiej 30-38 w Kaliszu”.

Szczegóły na stronie www.bip.kla.com.pl

Informacja o sprzedaży używanego pojazdu
2018-07-09

Kaliskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. informują o zamiarze sprzedaży pojazdu do przewozu osób niepełnosprawnych marki IVECO DAILY.

Więcej informacji dotyczących sprzedaży w załączniku

Zapraszamy do złożenia oferty.

O bezpieczeństwie z cudzoziemcami
2018-06-28
Po raz kolejny dzielnicowi z I Rewiru Dzielnicowych KMP w Kaliszu, w ramach programu edukacyjno-informacyjnego „Świadomy cudzoziemiec”, zorganizowali nietypowe przedsięwzięcie. Tym razem obcokrajowcy mieszkający na terenie Kalisza mogli wspólnie z policjantami wsiąść do zabytkowego autobusu Jelcz Cabrio, aby zwiedzić miasto, a przy okazji porozmawiać o bezpieczeństwie. To kolejna akcja, która ma na celu zapoznanie cudzoziemców z obowiązującymi w Polsce przepisami.
Kaliska Karta Mieszkańca
2018-06-21
W dniu 20 czerwca br. został uruchomiony program Kaliskiej Karty Mieszkańca. Jest to plastikowa, elektroniczna karta posiadająca indywidualny numer oraz imię, nazwisko i zdjęcie posiadacza.
Program „Kaliska Karta Mieszkańca” kierowany jest do osób zamieszkujących w Kaliszu oraz członków ich rodzin, rozliczających podatek dochodowy od osób fizycznych w I Urzędzie Skarbowym w Kaliszu, bez względu na to, czy osiągają dochód, a także do dzieci przebywających w kaliskim Domu Dziecka oraz rodzinach zastępczych z terenu Miasta. Program Kaliska Karta Mieszkańca jest programem, który obejmie również rodziny wielodzietne  i seniorów (3 funkcjonalności Karty: Kaliska Karta Mieszkańca, Karta Kalisz Rodzina 3+, Karta Senior).
Linie turystyczne
2018-05-25
Od 26 maja 2018 r. Kaliskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. wspólnie z Urzędem Miasta Kalisza uruchamiają na okres letni obsługę linii turystycznych zabytkowymi autobusami SAN H-100B (rok prod. 1973) oraz JELCZ CABRIO (rok prod. 1976).
Nowością w bieżącym roku i z pewnością dużą atrakcją dla mieszkańców Kalisza jest możliwość odbycia podróży zabytkowym autobusem Jelcz 043 w wersji Cabrio.
Autobusy będą kursowały na dwóch trasach:
San H100B i Jelcz Cabrio na „Nocy Muzeów” w Warszawie
2018-05-22

             W dniach 19-20 maja br. pracownicy naszej spółki gościli w Warszawie, gdzie w ramach dorocznej „Nocy Muzeów” prezentowali  najstarszy kaliski autobus - SAN H100B.

Autobus uczestniczył w Zlocie Zabytkowych Autobusów na Placu Defilad, który został zwieńczony paradą autobusów. Następnie obsługiwał jedną z dziewięciu linii muzealnych wożąc mieszkańców Warszawy budząc podziw i duże zainteresowanie. Ciekawostką jest to, że ekipa z Kalisza pojechała jednym autobusem, a wróciła dwoma.

Wszystkie wydarzenia »