Strona główna / Wydarzenia » Najstarszy autobus SAN H-100B w najstarszym mieście w Polsce
Wydarzenia
2011-09-30 / Najstarszy autobus SAN H-100B w najstarszym mieście w Polsce
W ostatnich dniach września, po rocznej nieobecności, dzięki staraniom Zarządu Kaliskich Linii Autobusowych, wrócił do Kalisza zabytkowy autobus San H-100B, który na przełomie lat 70-tych i 80-tych ubiegłego stulecia był eksploatowany w Kaliszu.

Autobus został odrestaurowany dzięki staraniom Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie, który wspierany przez szereg instytucji w tym Prezydenta Miasta Kalisza i Kaliskie Linie Autobusowe doprowadził do stanu pierwotnego autobus, który jest jedynym egzemplarzem tego typu w Polsce, a z pewnością także na świecie.
Teraz, kiedy najstarszy San H-100B znalazł się znów w najstarszym mieście w Polsce, będzie on mógł być częściej prezentowany mieszkańcom Kalisza. Spółka planuje szerzej udostępniać autobus i jeżeli mieszkańcy lub pracownicy firm przy organizacji swoich imprez będą chcieli przenieść się w czasie i porównać jak podróżowało się kiedyś i dziś, to Kaliskie Linie Autobusowe chętnie to umożliwią.
Szczegółową historię rekonstrukcji Sana wraz ze zdjęciami można obejrzeć na naszej stronie internetowej w zakładce „Historia".