Strona główna / Wydarzenia » KLA rozpoczyna wymianę systemu karty elektronicznej
Wydarzenia
2010-09-03 / KLA rozpoczyna wymianę systemu karty elektronicznej
Informujemy, że w miesiącu wrześniu rozpoczął się proces wymiany elementów systemu obsługującego kartę elektroniczną na nowoczesny system nowej generacji.

System karty elektronicznej został wprowadzony w KLA w 2000 roku co oznacza, że funkcjonuje z powodzeniem już od 10 lat. Spółka podjęła decyzję o rozszerzeniu możliwości systemu i rozpoczęciu wymiany urządzeń. Oznacza to, że już od kilku dni na ulicach Kalisza można spotkać autobusy wyposażone w komputery pokładowe i kasowniki nowej generacji z dużym kolorowym ekranem dotykowym wielkości 7,5".

Nowy system realizuje te same funkcje co system dotychczas zainstalowany w autobusach. W porównaniu jednak z aktualnie używanymi urządzeniami, oprócz większych możliwości nowego oprogramowania, system będzie bardziej przyjazny dla pasażerów. Dzięki dużemu, dotykowemu wyświetlaczowi kasownika komunikaty będą bardziej czytelne, a wybór opcji łatwiejszy. System będzie także dużym udogodnieniem dla kierowców. Nie będzie konieczności ręcznej zmiany przystanków za pomocą klawiatury, zrobi to sam komputer po odczytaniu pozycji autobusu na podstawie sygnału GPS. Spółka jest przekonana, że nowe kasowniki spodobają się pasażerom i spotkają się z pełną aprobatą użytkowników komunikacji miejskiej.