Strona główna / Wydarzenia » Podpisanie umów na dostawę 9 sztuk autobusów
Wydarzenia
2017-06-08 / Podpisanie umów na dostawę 9 sztuk autobusów
W dniu 6 czerwca 2017 roku w kaliskim ratuszu zostały podpisane umowy na dostawę 9 sztuk fabrycznie nowych, przyjaznych pasażerom i środowisku, niskopodłogowych autobusów miejskich.
Będzie to 5 sztuk autobusów marki Man o napędzie hybrydowym oraz 4 sztuki autobusów marki Scania o konwencjonalnym napędzie Diesla spełniające normę Euro VI.
ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszMiasto na zakup autobusów pozyskało środki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach projektu pt. „Rozwój niskoemisyjnego systemu komunikacji publicznej Miasta Kalisza wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego zwiększającą jego energooszczędność”. Projekt przewiduje także budowę węzła przesiadkowego przy ul. Majkowskiej, budowę zatok przystankowych, ścieżek rowerowych, zakup i montaż tablic informacji pasażerskiej i biletomatów na przystankach oraz modernizację oświetlenia ulicznego. Dostawa autobusów przewidziana jest na październik i listopad br. Oznacza to, że wraz z zakupem 10 sztuk autobusów, których dostawa przewidzianą jest jeszcze w czerwcu, w tym roku na ulice Kalisza wyjedzie 19 nowych autobusów.
Źródło: www.kalisz.pl
ZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz