Strona główna / Wydarzenia » Podpisanie umowy na dostawę autobusów Solaris
Wydarzenia
2011-05-23 / Podpisanie umowy na dostawę autobusów Solaris
W dniu 20 maja br. w kaliskim ratuszu Janusz Pęcherz - Prezydent Miasta Kalisza i Andrzej Sienkiewicz - Dyrektor Sprzedaży Solaris Bus & Coach S.A. podpisali umowę na dostawę 8 szt. autobusów na potrzeby komunikacji miejskiej w Kaliszu. Umowa przewiduje dostawę w terminie do końca września br. 6 szt. autobusów 12-metrowych o wartości 5.608.800,00 zł i 2 szt. autobusów 18-metrowych (przegubowych), o wartości 2.496.900,00 zł.

Autobusy marki Solaris to nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Będą wyposażone w ekonomiczne silniki spełniające najwyższe normy ekologiczne, automatyczne skrzynie, układ przyklęku (kneelingu), rampę dla wózków inwalidzkich, system monitoringu zapewniający kierowcy podgląd wnętrza autobusu i przestrzeni za autobusem, diodowe tablice elektroniczne oraz nowoczesny system obsługujący kasowniki dualne pozwalające opłacić przejazd kartą elektroniczną i biletem papierowym oraz klimatyzację.
Umowa jest realizacją projektu „Rozwój i poprawa jakości transportu publicznego w Kaliszu", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu wyniosła prawie 9.049.110,00 zł, z czego 80% stanowi dofinansowanie ze środków unijnych.
Projekt przewiduje także dostawę 2 szt. autobusów klasy mini, o wartości 943.410,00 zł, które dostarczy firma Lider Trading Sp. z o.o.