Strona główna / Wydarzenia » Obsługa linii autobusami niskopodłogowymi
Wydarzenia
2010-10-06 / Obsługa linii autobusami niskopodłogowymi
W nawiązaniu do notatki prasowej zamieszczonej w jednej z lokalnych gazet, informującej, że: niskopodłogowe autobusy marki Solaris, które nie posiadają stopni w drzwiach pojazdu, przez co zapewniają ułatwione wsiadanie, zostały przeznaczone do obsługi studentów, a osoby starsze i matki z wózkami zmuszone są do „ćwiczenia w warunkach bojowych", poniżej przedstawiamy stan faktyczny.

Od dnia 7 maja 2008 roku, kiedy zostały wycofane ostatnie autobusy starej generacji marki Jelcz, wszystkie autobusy eksploatowane przez Spółkę są autobusami niskopodłogowymi.

Nieprawdą jest więc, że władze Spółki starają się ułatwić życie studentom, zapominając o starszych pasażerach. Wszyscy pasażerowie od ponad 2 lat ze względu na możliwość łatwego wsiadania do pojazdu mają zapewniony ten sam standard usługi.

Wyjaśniamy, że uruchomiona linia „S" łączy nie tylko obiekty studenckie w naszym mieście. Obsługuje bowiem osiedle Winiary i zapewnia wszystkim kaliszanom, w tym matkom z wózkami i osobom starszym dojazd do kaliskiego szpitala oraz dwóch największych cmentarzy komunalnego i tynieckiego.