Strona główna / Wydarzenia » Nowa stacja paliw i myjnia Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego
Wydarzenia
2013-06-28 / Nowa stacja paliw i myjnia Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego
Dobiega końca realizacja I etapu inwestycji prowadzonej przez Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe, polegające na budowie nowoczesnych warsztatów mechaniki pojazdowej dla autobusów KLA i PKS. W ubiegłym tygodniu w siedzibie miejskiej Spółki został również wyłoniony w ramach procedur przetargowych wykonawca II etapu, który obejmuje budowę stacji paliw oraz myjni wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

W postępowaniu przetargowym na realizację zadania uczestniczyło pięć firm budowlanych. Komisja Przetargowa oceniła złożone oferty pod kątem ceny, posiadanego doświadczenia w obszarze realizacji inwestycji o podobnym charakterze oraz innych czynników określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma SKANSKA S.A. z Warszawy, która rozpocznie w najbliższych tygodniach roboty budowlane. Wartość inwestycji to 4.225.000 zł.
Budowa stacji paliw oraz myjni stanowi kolejny istotny etap realizacji strategii konsolidacji i rozwoju miejskich spółek publicznego transportu zbiorowego. Nowo powstająca infrastruktura będzie realizowała usługi na rzecz taboru autobusowego KLA i PKS w Kaliszu, a zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze w bieżącym roku.