Strona główna / Wydarzenia » Komisja Ruchu i Systemów Elektronicznych w Kaliszu
Wydarzenia
2013-05-14 / Komisja Ruchu i Systemów Elektronicznych w Kaliszu
   W dniach 9-10 maja 2013 roku odbyło się w Kaliszu posiedzenie Komisji Ruchu i Systemów Elektronicznych Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.  Współorganizatorami spotkania obok IGKM były Kaliskie Linie Autobusowe Sp. z o.o. oraz Novamedia innovision Sp. z o.o.

   W związku z trwającą w Kaliszu integracją transportu miejskiego i podmiejskiego hasłem przewodnim Komisji był temat: "Na styku komunikacji miejskiej i podmiejskiej", a także "Zwiększenie obszaru oddziaływania operatora miejskiego na funkcjonowanie społeczeństwa, poprzez ponadstandardowe wykorzystanie technologii informacyjnych".
   W posiedzeniu Komisji udział wzięli przedstawiciele organizatorów i przewoźników publicznego transportu zbiorowego z całego kraju oraz producenci i dostawcy taboru i systemów elektronicznych.
   Jednym z punktów przewidzianym w programie konferencji było otwarcie nowej fabryki firmy Novamedia specjalizującej się w projektowaniu i produkcji urządzeń elektronicznych dla pojazdów komunikacji miejskiej. Zaprezentowany został też nowy produkt fabryki, multiinformacyjny punkt przystankowy wyposażony w nowoczesne rozwiązania w zakresie informacji pasażerskiej, reklamowe ekrany LCD, interaktywny panel dotykowy zapewniający dostęp do aktualnego informatora kulturalno- rozrywkowego.
   Podczas dwudniowej konferencji członkowie IGKM zapoznali się z kaliskim modelem integracji transportu zbiorowego na przykładzie Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego organizującego przewozy na potrzeby KLA i PKS. Uczestnicy spotkania podczas przygotowanych prezentacji wymieniali również doświadczenia i szukali rozwiązań, które pozwolą zaoferować pasażerom jeszcze lepszą usługę i podniosą jakość korzystania z transportu publicznego.
 
 

multimedialny przystanek