Strona główna / Wydarzenia » KPT Rozpoczęcie budowy warsztatów.
Wydarzenia
2012-11-20 / KPT Rozpoczęcie budowy warsztatów.
W dniu 19 listopada 2012 r. na terenie zajezdni PKS przy ulicy Wrocławskiej 30-38 rozpoczęła się „budowa warsztatów mechaniki pojazdowej, z częścią magazynową i pomieszczeniami socjalnymi" Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego.

   Budowa warsztatów jest pierwszym etapem dużego procesu inwestycyjnego. Planowany termin oddania do użytku budynku nowych warsztatów KPT wraz z wyposażeniem to sierpień 2013 roku. Kolejne etapy inwestycji to budowa nowoczesnej myjni, stacji paliw, parkingów dla autobusów i dróg wewnętrznej komunikacji. Całość inwestycji będzie realizowana w Kaliszu, przy ulicy Wrocławskiej 30-38. W miejsce aktualnych warsztatów PKS w Kaliszu, pamiętających czasy PRL-u powstanie nowoczesna, wyposażona wg najnowszych standardów techniki, na miarę XXI wieku, baza operacyjna dla Kaliskich Linii Autobusowych i Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kaliszu.
Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe w ten sposób konsekwentnie realizuje kolejne wyzwania stojące w obszarze rynku usług publicznego transportu zbiorowego w celu zapewnienia wysokiej jakości usług przewozowych w obrębie Miasta Kalisza i subregionu.